Kurumsal


KUŞADASI HAKKINDA

KUŞADASI HAKKINDA

Neden Kuşadası?
       

 PLAJLARIYLA ,TARİHİ KENTLERE YAKINLIĞIYLA ,LİMANLARIYLA, YILIN YAKLAŞIK 300 GÜNÜ  ĞÜNEŞLİ OLMASIYLA, HER KESİMDEN İNSANLARIN İDEAL TATİL MERKEZİDİR 

Kuşadası Plajları

Biri Kuşadası'ndaki plajların seçiminde kesinlikle şımarık. İster güneş seven bir tatilci olun, isterse izinli bir tatil gününün sakini olun, sakin ya da huzurlu koylar ya da uzun kumsallar arasında, ya doğa tarafından tenha ya da etkinlikler ve su sporları ile dolu.
Kuşadası'ndaki plajlar, mayıs-ekim ayları arasında en iyi seviyede olmasına rağmen, su hala haziran ayına kadar biraz serin. Ağustos ve Temmuz yılın en yoğun zamanlarıdır, bu yüzden kalabalıktan sakının. Kuşadası’nın en popüler plajı Kadınlar Plajı, küçük dükkanlar, kafeler ve restoranlar ile sıralanan cazip bir gezinti alanı ile çevrilidir ve bu muhteşem bir plaj tatili için idealdir. Long Beach, yumuşak kumu ve çeşitli su sporları ile de çok popülerdir, ancak 18 km uzunluğundan dolayı asla fazla kalabalık hissetmez.
Günlük tekne turları Kuşadası'ndan ayrılıyor ve konukları yüzme koşullarının ideal olduğu çeşitli koruma altındaki koylara götürüyor. Zamanınızı dinlendirici yapmak için etrafa dağılmış hamaklar, şezlonglar ve minderlerle dolu güzel çim bahçelerinde yer alan Kuşadası'nda bir avuç plaj kulübü de var. Giriş ücrete tabidir ve günü tesislerin tadını çıkararak geçirebilirsiniz.
Gün sona erdiğinde, muhteşem deniz manzarasına ve Yunan Samos Adası manzarasını fon olarak gören Kuşadası'nın çarpıcı gün batımlarından birinin tadını çıkarabilirsiniz.
Aşağıda, Kuşadası merkezindeki otobüs durağından kaçan ve çok ucuz olan dolmuşların kolayca ulaşabileceği, sevilen noktaların resimlerini ve haritalarını içeren kısa açıklamaları listeledik.

Tarihi Yerler

Türkiye çok zengin bir tarihe sahip ve Kuşadası’nın mükemmel konumu, civardaki tarihi yerleri keşfetmek için iyi bir başlangıç ​​noktasıdır.
Efes antik kentinin antik kalıntıları, Meryem Ana Evi (18km), antik Yunan kenti olan Aphrodisias (130km), muhteşem Hierapolis Pamukkale (220km) ve Didyma-Miletos terasları için çok sayıda tam gün ve yarım günlük turlar düzenlenmektedir. -Priene. (22km)
İklim (yılın 300 günü sıcak yaz aylarında)
Türkiye’nin Batı Kıyısı kıyısında yer alan Kuşadası, ılıman kışlar ve uzun, sıcak yazlar ile tipik bir Akdeniz iklimine sahiptir. Yılın 300 günü boyunca, Kuşadası, güneşli ve yoğun mevsim sıcaklıklarında ortalama 30 ila 35 santigrat derece arasında bulunur. Kuşadası'nın en sıcak ayları Temmuz ve Ağustos'tur ve sıcaklıkları 42 dereceye ulaşmaktadır. Mayıs ve Haziran ayları boyunca sıcaklık geceleri düşebilir, bu yüzden yanınızda uzun kollu kıyafetler getirmeniz önerilir. Yaz aylarında nem% 40 civarındadır ve ortalama su sıcaklığı 20 santigrat derecedir.
Kuşadası'ndaki yıllık yağışların büyük bir yüzdesi Aralık ve Ocak aylarında gerçekleşmektedir; bu nedenle, her ne zaman Kuşadası'na tatile giderseniz, biraz güneşin tadını çıkaracağınızdan emin olabilirsiniz! Turizm mevsimi nisan ayının sonuna doğru devam eder ve ekim ayına kadar devam eder, ancak kış aylarında, özellikle Türkiye'de büyük bir kutlama olan Yeni Yıl'da yavaş yavaş daha popüler hale geliyor.